Błędy jakie popełniamy zaciągając kredyty

0
122

Wiele osób zaciągając kredyty popełnia kilka błędów, przez które ciężko jest mu ten kredyt spłacać. Jednym z takich błędów jest sugerowanie się tylko i wyłącznie wielkością oprocentowania kredytu. Uważamy, że im mniejsze oprocentowanie tym dla nas lepiej i nie zwracamy uwagi na inne wytyczne danego kredytu. Jest to bardzo błędny tok myślenia. Reklamy poszczególnych ofert kredytów mają za zadanie zawrócić nam w głowie, abyśmy chętnie po ten kredyty sięgnęli. Niestety trzeba wiedzieć, że nominalne oprocentowanie jakie podawane jest w reklamach nie odzwierciedla dokładnych informacji o tym, jakie będą koszta całkowite kredytu. Oprocentowanie może być niskie, ale mogą być dodatkowe koszta, które będą naprawdę duże. Trzeba zwracać uwagę nie tylko na oprocentowanie kredytu. Dojdzie nam jeszcze prowizja, opłata przygotowawcza oraz ubezpieczenie kredytu.

Wielu klientów wybiera jedną ofertę najczęściej banku w jakim ma konto i nie poszukuje innych ofert kredytu. Jest to bardzo błędne, bo takie poszukiwania mogą dać nam możliwość znalezienia kredytu na lepszych dla nas warunkach. Różnica pomiędzy najdroższym i najtańszym kredytem czasami jest naprawdę bardzo duża. Banki starają się pozyskać jak najwięcej klientów dlatego ścigają się w przygotowaniu jak najlepszej oferty kredytowej. Poszukajmy kilka ofert, porównajmy je ze sobą i dopiero wybierzmy tą, która będzie dla nas najbardziej korzystna.

Biorąc kredyt koniecznie trzeba zwrócić uwagę jakie są dodatkowe opłaty, doliczane do tego kredytu. Nie da się tych dopłat uniknąć, ale można znaleźć taką ofertę, w której te opłaty są nieco mniejsze. Takie dodatkowe opłaty są niczym innym jak sposobem na podwyższenie odsetek jakie będziemy spłacać. Na tej podstawie banki zarabiają. Trzeba zwrócić uwagę na to w jaki sposób bank nalicza takie opłaty. Czy są one płatne z góry, czy zostaną doliczone do kwoty zaciąganego kredytu. Jeżeli bank doliczy opłaty do kredytu wówczas zapłacimy odsetki od większej kwoty. Zwykle jeśli idziemy po kredyt nie mamy pieniędzy i nie stać nas na zapłacenie taki dodatkowych opłat z góry i chcemy je doliczyć do kredytu. Wówczas bank na tym skorzysta. Nam oferta wydaje się atrakcyjna, a dzięki temu spłacimy większą sumę odsetek.

Zobacz także:  Który kredyt najlepszy dla klienta