Dla kogo są kredyty gotówkowe?

0
315

Kredyty gotówkowe są dla wszystkich, którzy potrafią wykazać jakiś, nawet niewielki aczkolwiek stabilny dochód a jednocześnie potrzebują takiego dodatkowego źródła dochodu. W przypadku tego kredytu wymagania wobec klienta są najniższe spośród wszystkich innych kredytów jednak ma też swoje wady.

Mimo iż kredyt gotówkowy jest praktycznie dla każdego to nie każdemu opłaca się go wziąć i stąd właśnie biorą się różnego rodzaju akcje promocyjne ze strony banków mające na celu przyciągnięcie jak największej ilości klientów do tego właśnie produktu finansowego. Warto zwrócić uwagę na to że spośród wszystkich produktów finansowych oferowanych przez banki to właśnie kredyty gotówkowe przynoszą im największe dochody ponieważ są najwyżej oprocentowane oraz obłożone nie małymi prowizjami. Wprawdzie ich kwoty nie sięgają zbyt wysokich progów a czas spłaty nie jest zbyt długi w porównaniu z innymi kredytami ale dzięki temu najprawdopodobniej łatwiej będzie je spłacić.

Kredyty gotówkowe są przede wszystkim dla ludzi w potrzebie. I najczęściej ta potrzeba jest dość nagła ale nie zawsze. Ten rodzaj kredytów jako że nie ma ściśle określonego celu to jest przeznaczany na różnego rodzaju konsumpcję. Doskonale nadaje się na pokrycie dość nagłych wypadków takich jak awaria sprzętu, którego klient używa na codzień i odłożenie dość kosztownej naprawy mogłoby utrudnić mu życie. Częstym celem przeznaczenia pieniędzy pozyskanych w ten sposób są wakacje, w odróżnieniu od wypadków ten cel nie jest ani nagły ani niezbędny do życia. Kredyt gotówkowy może także się okazać deską ratunku kiedy na początku miesiąca robiło się bardziej intensywne wydatki i pod koniec miesiąca brakuje pieniędzy. Tutaj może się okazać szczególnie przydatna cecha polegająca na tym że kredyt gotówkowy jako nieliczny z kredytów można otrzymać nawet podczas jednej wizyty w banku.

Zobacz także:  Stopy procentowe i kształtowanie popytu na kredyt gotówkowy

Przeanalizowaliśmy już klientów rozrzutnych oraz takich, którzy mają mniejsze lub większe potrzeby, ale zostaje jeszcze grupa klientów przedsiębiorczych. Do tej grupy zaliczymy na przykład poszukiwaczy promocji. Kiedy odkładamy na przykład na wymarzony wielki telewizor przez dłuższy czas i nagle pojawi się promocja dzięki, której można taki telewizor kupić kilka miesięcy wcześniej a jeszcze brakuje pewnej kwoty nie ma się co wahać, wówczas warto wziąć taki kredyt, ponieważ to się po prostu opłaca. Innym przypadkiem może być zakup samochodu używanego z zamiarem dalszej jego odsprzedaży. Często trafia się okazja, w której takie auto można kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie, a takie okazje szybko znikają.