Jak założyć lokatę bankową?

0
137

Zakładanie lokaty nie jest trudne, ale w większości przypadków, aby założyć lokatę bankową konieczne jest założenie w danym banku konta bankowego. Dlaczego? Dlatego, że klient, który oprócz lokaty posiada konto bankowe, jest idealnym zarobkiem. Bank prawdopodobnie pobierał będzie też opłaty za prowadzenie konta, wykonywanie przelewów, czy wiele innych operacji. Istnieje także szansa, że nawet po zakończeniu umowy na lokatę osoba ta nadal pozostanie naszym klientem ze względu na założone konto właśnie. Dlatego właśnie nasz doradca będzie zapewniał nas, że lokata z kontem jest zdecydowanie lepsza niż ta bez konta. Jest to zjawiskiem zrozumiałym. Jednak my, jako konsumenci nie zawsze mamy ochotę zakładać kolejnego konta, tylko w celu posiadania lokaty w danym banku. Co jednak przemawia za tym, aby konto w którym chcemy mieć lokatę jednak założyć?

Na pewno będzie to różnica w oprocentowaniu. Bank, aby zachęcić nas do wyboru wielu produktów może podnieść oprocentowanie naszej lokaty w przypadku, kiedy zdecydujemy się do lokaty dołożyć właśnie konto bankowe. Czasami różnica w oprocentowaniu jest na tyle wysoka, że klienci chętniej decydują się właśnie na opcję z kontem bankowym, które przecież w każdej chwili można zamknąć, po upływie czasu trwania naszej lokaty.

Czy zakładanie lokaty bez konta jest więc złym pomysłem? Wręcz przeciwnie. Czasy świetności lokat mamy już dawno za sobą, oprocentowanie aktualnie jest naprawdę bardzo niskie, nieważne czy są to lokaty krótko czy też długoterminowe. Jeżeli zależy nam właśnie na takim sposobie oszczędzania, powinniśmy się poważnie zastanowić nad otwarciem konta w danym banku, ponieważ może to pomóc nam zarobić znacznie więcej niż w przypadku, kiedy decydujemy się na samą lokatę bez dodatkowych produktów.

Przed wyborem lokaty należy przejrzeć jednak dokładnie oferty różnych banków, ponieważ może okazać się, że jeden bank z założeniem oferuje takie oprocentowanie, jak inny bez wymagań zakładania konta. Wszystko zależy od indywidualnej oferty banku, a także od wyboru samej lokaty. Należy też przyjrzeć się czy w przypadku zakładania konta bankowego ze względu na lokatę opłaty za prowadzenie konta nie będą zbyt wysokie, ponieważ może okazać się, że mimo iż oprocentowanie będzie wyższe i zarobimy więcej na samym depozycie bankowym, to koszty, które przyjdzie nam ponieść przez konto sprawią, iż ogólny bilans w porównaniu z lokatą bez konta z niższym oprocentowaniem się wyrówna. Każda operacja gotówkowa wymaga przemyślenia, warto dokładnie przyjrzeć się dokładnie każdej ofercie.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy to ciekawa inwestycja finansowa