Kiedy otrzymamy kredyt gotówkowy?

0
141

Większość potencjalnych kredytobiorców postrzega ewentualność negatywnej decyzji kredytowej wyłącznie w posiadaniu negatywnych wpisów w bazie BIK. Jest to bardzo mylne myślenie, gdyż informacje zawarte w nich nie stanowią dla banku podstawowego parametru, którym się kierują, podejmując decyzję kredytową.

Pożyczki pozabankowe są bardzo drogie, dlatego też nawet jeżeli jesteśmy świadomi tego, iż możemy mieć jakieś negatywne wpisy w rejestrze dłużników, zawsze warto spróbować ubiegać się o kredyt gotówkowy w banku. Jest to najtańsza z dostępnych opcji, której warto spróbować na początku, zanim skierujemy swoje kroki do parabanku, gdzie pożyczka jest bardzo droga.

Od czego zależy czy otrzymamy kredyt gotówkowy?

Kluczowym czynnikiem dla banku jest nasza wiarygodność kredytowa, którą określi, weryfikując nas w BIK. Trzeba jednak podkreślić, że drobne potknięcia ze spłatą zobowiązań w przeszłości nie dyskwalifikują nas jako potencjalnych kredytobiorców. Kolejnym czynnikiem jest wysokość naszych dochodów, która powinna gwarantować bezproblemową spłatę kredytu. Bank zwraca również uwagę na stabilność naszego zatrudnienia, czyli czy jesteśmy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, czy na przykład umowy zlecenia. Niejednokrotnie wielkość zakładu pracy będzie miała także znaczenie. Inaczej będzie oceniany pod kątem wiarygodności pracownik dużej znanej firmy, a inaczej małego sklepu osiedlowego.

Mając nie najlepszą historię kredytową zawsze najlepiej najpierw dowiedzieć się o swoim banku czy możemy ubiegać się o kredyt. W takiej sytuacji jako znany i zaufany Klient banku możemy liczyć na to, iż bank przymknie oko na nasze potknięcia w przeszłości.

Gdzie, jeżeli nie w banku

Jeżeli jednak okaże się, że pomimo usilnych starań w wielu bankach nie otrzymamy kredytu, wówczas niestety jedynym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty parabanku. Pożyczki udzielane przez parabanki zwane chwilówkami są znacznie droższe niż oferty bankowe, ale są dostępne na bardzo uproszczonych procedurach nawet dla osób ze złą przeszłością kredytową. Można z nich skorzystać bez konieczności dokumentowania dochodu, całkowicie przez internet. Ewentualne wpisy w rejestrach zadłużonych nie będą w tym przypadku stanowiły przeszkody.

Zobacz także:  Jak założyć lokatę bankową?