Potencjał kredytu samochodowego dla biznesu

0
150

Funkcjonowanie działalności gospodarczych w aktualnych warunkach gospodarczych jest trudne bez samochodu, który ułatwia handel, czy standardowy kontakt z klientami. Czy kredyt samochodowy to dobre rozwiązanie dla właścicieli przedsiębiorstw i w czym tkwi często przewaga kredytu nad leasingiem?

Kredyt samochodowy w pierwszej kolejności jest niżej oprocentowaniu od klasycznych pożyczek gotówkowych. Kredyt samochodowy to zobowiązanie w pełni celowe. Nie możesz wydać środków inaczej niż wskazuje na to umowa z kredytodawcą. Dochodzą do tego solidne zabezpieczenia majątkowe, w postaci przejęcia polisy AC przez bank detaliczny i samego pojazdu. Z tego powodu kredyt samochodowy jest bardzo opłacalny dla klientów indywidualnych oraz właścicieli działalności gospodarczych. Nie ma również większego problemu w sprzedaży auta zaciągniętego na kredyt. Formalności obecnie zostały ograniczone do absolutnego minimum. Handel takimi samochodami pomiędzy firmami to popularna kwestia. Bardzo ważna zaleta to wysokość kwoty kredytu samochodowego w stosunku do zdolności kredytowej. W kredytach samochodowych limity praktycznie nie występują, bo zabezpieczenie to pojazd i nie straci całkowicie na wartości. Z tego powodu wiele biznesów zyskuje, np. auta luksusowe, mocno prestiżowe ułatwiające zdobycie nowych kontaktów. Niektóre kredyty samochodowe, głównie dzielone 50/50 nie wymagają ponoszenia kosztów oprocentowania. Dobrze wspomnieć o optymalizacji kosztów uzyskania przychodów. Niestety trwają różnorodne prace prawne mające znacząco wpłynąć na optymalizację podatkową w kredycie samochodowym.

W ramach kredytu samochodowego możesz kupić nie tylko auto osobowe, dostawcze, ciężarowe, ale również jacht, czy motocykl. Dochodzi do tego spora elastyczność odnośnie miejsca zakupu. Wielu kredytobiorców sprowadza w ten sposób auta zza granicy. Właściciele, szczególnie początkujących firm powinni zainteresować się kredytem samochodowym ze względu na niskie oprocentowanie i brak ograniczeń w kwestiach wartości pojazdu. Zainteresowanie kredytem samochodowym w stosunku do leasingu waha się na poziomie 60/40% na korzyść leasingu, ale jak widać kredyt samochodowy to dalej rozsądne rozwiązanie podatkowe.

Zobacz także:  Możliwości finansowe a zaciągnięcie kredytu samochodowego