Kredyty gotówkowe i łatwość ich uzyskania

0
272

Z każdym rokiem możliwości klientów, jak chodzi o uzyskanie kredytów gotówkowych są coraz większe. Zainteresowane nimi osoby mogą liczyć nie tylko na rosnącą ilość ofert, ale również na coraz bardziej korzystniejsze dla nich warunki, na jakich są one przyznawane. Obecnie rozpatrzenie wniosku o udzielenie kredytu trwa o wiele krócej niż kilka lat temu, tak samo znacznie skróciła się lista wymaganych przez bank dokumentów.

Dla kogo kredyty gotówkowe

Z pewnością kredyty gotówkowe na dowolny cel zaliczyć należy do tych, które najczęściej są wybierane przez klientów. Ich zaletą jest przede wszystkim to, iż zazwyczaj bank nie pyta, na jaki cel potrzebne są klientom pieniądze. Wprawdzie ich oprocentowanie jest wyższe niż kredytów celowych, jak na zakup mieszkania czy samochodu, jednakże ryzyko banku związane z jego udzieleniem także jest o wiele wyższe. Ponadto obecnie kredyty zaliczają się do tych produktów, które najczęściej przyciągają klientów do konkretnego banku. Nie dziwi więc fakt, że z każdym rokiem proponują one coraz więcej możliwości uzyskania kredytu, licząc na rosnąca ilość zadowolonych z ich usług klientów. Dzięki temu, że rozwój nowoczesnych technologii jest tak dynamiczny banki obecnie nie musza wymagać od klientów tak wielu informacji, mając do ich dostęp online. Dzięki temu cały proces, jaki jest związany z rozpatrzeniem wniosku i przyznaniem kredytu zostaje skrócony do niezbędnego minimum.

Bez zaświadczeń i w kilkanaście minut

Wiele banków w przypadku kredytów w kwotach do kilkunastu tysięcy nie wymaga od swoich klientów żadnych zaświadczeń. Wystarcza im oświadczenie o wysokości dochodów lub też fakt, że klient prowadzi u nich rachunek i bank ma dostęp do jego transakcji na koncie. Dlatego też wiele z nich określa czas rozpatrzenia złożonego wniosku na kilkanaście minut. Często to właśnie krótki czas, jakiego potrzebuje bank do rozpatrzenia wniosku i ewentualnej wypłaty pieniędzy jest dla klientów tym, co decyduje o wyborze jednego z nich. Często bowiem pieniądze są potrzebne dość szybko, nikt nie lubi zbyt długo czekać na otrzymanie gotówki.

Zobacz także:  Ważne informacje o kredytach gotówkowych

Propozycje dla stałych klientów

Banki doceniają również te osoby, które są ich klientami, posiadając na przykład konto bankowe. Zazwyczaj mogą oni liczyć na nieco inne, bardziej korzystne oferty spośród których z pewnością wyróżniają się te, które dedykowane są osobom korzystającym z bankowości elektronicznej. Obsługa bankowości elektronicznej jest dla banków bowiem nie tylko znacznie wygodniejsza, ale przede wszystkim o wiele tańsza, dlatego zachęcają na wiele sposobów do korzystania właśnie z takich możliwości uzyskania kredytu. Często osoby korzystające ze swojego konta za pośrednictwem Internetu mogą znaleźć specjalnie dla nich dedykowane oferty kredytów, które na pewno wyróżniają się przede wszystkim bardzo atrakcyjnymi warunkami. Podpisanie takiej umowy nie jest problemem, wystarczy kilka kliknięć myszką aby zaakceptować propozycję banku i w ciągu krótkiego czasu otrzymać pieniądze. Najczęściej klientom proponuje się niższe oprocentowanie czy dłuższy okres spłaty zobowiązania, przez co raty miesięczne stają się niższe.