Jak zwiększyć zdolność kredytową

0
141

Zdolność kredytowa jest niezbędna, aby mozna było otrzymac jakikolwiek kredyt. Bank na jej podstawie okresla jaką realną sumę kredytu będziemy w stanie spłacić. Można jednak taką zdolność kredytową zwiększyć na kilka różnych sposobów. Bardzo często to sam kredytobiorca musi się nieźle nagimnastykować, aby udało mu się ta zdolność kredytową zwiększyć. Są jednak sposoby, które mogą nam to umożliwić. Pierwszym ze sposobów jest wydłużenie okresu kredytowania. Wiele osób uważa, że im dłuższy jest okres spłaty klredytu hipotecznego, tym jest to dla nas mniej opłacalne. Nie zawsze. Zwiększenie okresu kredytowania bardzo często jest szansą na otrzymanie wiekszej sumy kredytu. Wiadomo, że im dłuższy kredyt tym więcej odsetek od niego przyjdzie nam co prawda zapłacić, ale jednocześnie mamy większą szansę na wiekszy kredyt. Co ważne każdy kredyt możemy spłacić wcześniej i nie będziemy ponosić z tego tytułu jakiś dodatkowych odsetek.

Drugim sposobem na zwiekszenie zdolności kredytowej jest wcześniejsze spłacenie kart kredytowych i ich zamknięcie. Na naszych kontach nie powinno być debetów. Jeżeli mamy kartę kredytową i debet w znacznym stopniu jest to obciążenie dla zdolności kredytowej jaką nam wyliczy bank. Dla niego posiadajac taką kartę możemy w kazdej chwili zaciągnąć dodatkowy kredyt i tym samym nie będziemy spłacać na czas rat kredytu o jaki sie ubiegamy. Jeżeli weźmiemy współkredytobiorcę również nasza zdolność kredytowa będzie wyższa. Osoba ta wcale nie musi być współwłaścicielem nieruchomości na jaką brany jest kredyt. Do pomocy można zaprosić rodziców, którzy swoim dochodem wspomogą wielkość naszej zdolności kredytowej.

Raty kredytu.

Chcąc zwiększyć swoją zdolność kredytową należy zdecydować się na raty równe zamiast rat malejących. Takie raty są niższe w pierwszej fazie kredytu, a jak wiadomo bank wyliczając nam zdolnośc kredytową przyjmuje wysokość raty pierwszej. Im jest ona niższa tym większa będzie nasza zdolność kredytowa. Warto również zrezygnować z niepotrzebnych wydatków. Banki zawsze sprawdzają wyciągi z konta bankowego i karty kredytowe. Rezygnując z comiesiecznych obciążeń naszego konta można zwiekszyć zdolność kredytową. Ważne jest również, aby wybrać taki bank, który uwzględnia prowizje i premie. Jeżlei mamy pracę, w której dostajemy premie, czy też prowizje jeżlei bank je uwzględni wówczas wyliczy nam wyższą zdolnośc kredytową. Nalezy wspomnieć, ż enie wszystkie banki biorą te czynnik pod uwagę. Bardzo ważna jest również odpowidnia waluta naszego kredytu. Trzeba rozejrzeć się na rynku, aby nie wziąść kredytu w obcej walucie, której wartośc znacząco wzrośnie i tym samym przyjdzie nam spłącić o wiele więcej niż pozyczyliśmy.

Zobacz także:  Związek Banków Polskich