Kredyt potrzebny od zaraz – jaki bank wybrać?

0
125

Zakup samochodu, zmiana wystroju mieszkania, remonty pociągają za sobą spore wydatki. Nie każdy ma na tyle duże oszczędności aby sfinansować je bez dodatkowego źródła finansowania, jakim są kredyty czy pożyczki. Zanim jednak zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązań finansowych wobec banku warto poszukać informacji, który bank oferuje najlepsze dla nas warunki kredytowania.

W przypadku kredytu bankowego ważną kwestią jest zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa. Najważniejszy jest jednak dochodów. Klient starający się o otrzymanie kredytu musi wykazać wysokość dochodów netto. Na tej podstawie buduje się zdolność kredytową, w oparciu o którą bank decyduje o wysokości kredytu jaki może udzielić. W najlepszej sytuacji są osoby posiadające umowę o pracę lub prowadzą działalność gospodarczą przynoszącą stałe dochody. Poza tym banki respektują również umowy o dzieło, renty i emerytury, umowy zlecenie i umowy czy umowy o dzieło. W części banków akceptowane są zagraniczne dochody.

Oferty polskich banków

Obecnie korzystną ofertę na rynku kredytów gotówkowych ma Bank BGŻ Paribas i Bank BPH. Posiadają najtańsze kredyty gotówkowe dla konsumentów, którzy po raz pierwszy chcą skorzystać z takiego źródła finansowania. Jeśli chodzi o pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe to zdecydowanie najlepszą ofertę posiada NetCredit. Instytucja oferuje pożyczkę do 2 tys. zł z zerowym oprocentowaniem jeśli spłata będzie dokonana w ciągu 30 dni. Z kolei Deutsche Bank ma dobre warunki kredytowania dla osób wykonujących wolne zawody. Jeśli ktoś poszukuje okazyjnych „chwilówek”, to poza wspomnianym NetCreditem, warto rozważyć także ofertę Vivus i Filarum. Natomiast najdłuższe okresy spłaty oferuje Alior Bank, nawet do 10 lat. Najszybciej kredyt gotówkowy otrzymamy w Providencie. Przy dokonywaniu formalności wystarczy tylko dowód osobisty. Warto skorzystać z opcji doradców kredytowych. Należy wówczas w banku posiadającym interesującą ofertę złożyć wniosek, który jest niezobowiązujący. Wówczas eksperci dokonają symulacji spłat rat kredytu i odpowiedzą na wszystkie nasze pytania.

Zobacz także:  Jak zwiększyć zdolność kredytową

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu?

Warto zaciągać kredyt w banku, w którym posiadamy już konto oszczędnościowe czy osobiste. Wówczas można liczyć na dodatkowe profity i ulgi. Należy wziąć pod uwagę kwestię ubezpieczenia kredytu. Jeśli nie posiadamy konta w banku wówczas warto wybrać taką instytucję, która oferuje uproszczone i skrócone procedury przyznawania kredytu. Szczególna uwagę należy zwrócić na promocyjne kredyty. Na pewno w okresie obowiązywania promocji są one doskonałą okazją. Natomiast po jej wygaśnięciu często marże są niekorzystne i powodują w większości przypadków wzrost kosztów kredytowych. Poza tym nie wszystkie oferty są atrakcyjne. Liczba kredytów na rynku jest tak duża, że każdy konsument potrzebujący dodatkowego zastrzyku gotówki może wybrać coś dla siebie, co najbardziej będzie mu odpowiadało. Najważniejsze jest porównanie ofert i wybranie najlepszej. Pomogą w tym specjaliści, eksperci oraz rozbudowane kalkulatory i porównywarki dostępne w sieci. Co miesiąc tworzone są rankingi kredytów wraz z ich szczegółową charakterystyką wskazującą wysokość oprocentowania, prowizje, okres spłaty, wysokość rat, maksymalną wysokość kredytu, wymagane zaświadczenia czy konieczność zgody współmałżonka, warunki spłaty przed terminem czy możliwość złożenia wniosku online.